Zimná dovolenka na Liptove

Chaty a chalupy na prenájom sú svojou polohou ideálne pre ubytovanie počas zimnej sezóny. Zima na Liptove očarí lyžiarov, snowboardistov a milovníkov zimných športov, ktorí isto ocenia polohu chaty pri lyžiarskom stredisku.

Plne vybavené chaty na lyžovačku

Liptov je región, ktorý ponúka veľa príležitostí na športové vyžitie počas celého roka. Hľadáte chaty pri lyžiarskom stredisku, ktoré nie sú ďaleko, sú za prijateľnú cenu, sú plne vybavené a hlavne v príjemnom prostredí? Víkendové chalupy sú od nasledovných lyžiarskych stredísk približne 20 km vzdialené.

Hľadáte ubytovanie v Jasnej ale radi by ste strávili svoju dovolenku v chatách v súkromí? Vyskúšajte naše Víkendové chalupy v Liptovskom Trnovci. Blízkosť viacerých lyžiarskych stredísk je ich veľkou výhodou. Navyše sa po dobrej lyžovačke môžte zregenerovať vo wellness Bešeňová, alebo v iba 1,5 km vzdialenej Tatralandii. Pretože chaty na Liptove sú svojou polohou pre zimnú dovolenku ako stvorené.

JASNÁ Nízke Tatry - Chopok sever a Chopok juh

Vzdialenosť chaty Liptovský Trnovec - Demänovská dolina je cca 21,9 km (27 min), 

Jasná nízke tatry je najväčšou lyžiarskou arénou pre zimné športy na Slovensku. Severná i Južná strana Chopku ponúka 45 km zjazdoviek rôznych úrovní pre začiatočníkov, pokročilých, rodiy s deťmi, aj na usporiadania pretekov svetovej úrovne. Freeridové zóny a snow park, 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami a 15 miestnou kabínkou.

Lyžovačka na južnej strane Chopku dostala opäť nový rozmer. V úseku lokalít Krupová – Kosodrevina (1 084 m n.m. - 1 488 m n.m.) si lyžiari užijú komfortný presun na lyžiarske svahy vďaka novej 15 miestnej kabínkovej lanovke, ktorá plynulo nadväzuje na lanovku z Kosodreviny až na vrchol Chopku.

Zdroj: www.jasna.sk

Závažná Poruba Opalisko

Vzdialenosť chaty Liptovský Trnovec - Závažná Poruba je cca 12,9 km (19 min).

Nachádza sa v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba – na úpätí vrchu Poludnica (1 548 m n.m.). Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m.

Päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí. Organizujú aj večerné lyžovanie. Na svoje si prídu nielen zdatní lyžiari, ale aj začiatočníci a malé deti.

Liptovský Ján - Javorovica

Vzdialenosť chaty Liptovský Trnovec - Liptovský Ján je cca 15,5 km (17 min).

7 km od Liptovského Mikuláša vzdialený Liptovský Ján ponúka lyžovačku na úpäti severných svahov Nízkych Tatier. Zjazdovky sú mechanicky zasnežované. Je to lyžiarské stredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou. Svoje miesto si v ňom nájdu úplní začiatočníci ale aj kvalitný lyžiari. K trom vlekom typu POMA P pribudol v r. 2000 vysokokapacitný vlek Doppelmayr. V sezóne 2001/2002 bola otvorená nová zjazdovka v dĺžke 900m. Je to zjazdovka, ktorá je určená hlavne pre kvalitnejších lyžiarov. Ponúka aj večerné lyžovanie. 

FUN PARK Žiarce, Pavčina Lehota

Vzdialenosť chaty Liptovský Trnovec - Žiarce, Pavčina Lehota je cca 15 km (20 min).

FUN PARK Žiarce sa nachádza v obci Pavčina Lehota, na začiatku Demänovskej doliny. K dispozícii je lyžiarska škola a škôlka pre najmenších, požičovňa lyžiarskeho výstroja, večerné lyžovanie, snowpark a bezplatné parkovisko pri vleku. 5 km vzdialené lyžiarske stredisko od mesta Liptovský Mikuláš ponúka dobrú lyžovačku na Liptove, za priaznivé ceny rodinných lyžiarskych lístkov.

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo

Vzdialenosť chaty Liptovský Trnovec - Malinô Brdo Ružomberok je cca 28 km (33 min).

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo ponúka možnosť stráviť zimnú dovolenku na Slovensku - na dolnom Liptove na úpätí pohoria Veľká Fatra.12 km zjazdoviek s 8 miestnou kabínkovou lanovkou, 4 sedačkovou lanovkou a dvomi lyžiarskymi vlekmi doplnené o vleky pre deti a začiatočníkov je otvorené denne od 8:30 do 15:30. Na zjazdovke je snowboardový park, využiť môžte bezplatné parkovanie, skibus zdarma, skiservis aj lyžiarsku školu. Okolie Malina Brda  ponúka výborné možnosti pre bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus.

Zdroj: www.skipark.sk