Cykloturistika v okolí Liptovskej Mary

Ubytovanie v dreveniciach pri Liptovskej Mare poskytuje veľa možností pre cyklovýlety do okolia, s množstvom zaujímavých zastávok. Ak obľubujete aktívny oddych, tešiť sa môžte na menej, i viac náročné cyklotrasy.

Cyklovýlet z chaty v Liptovskom Trnovci na Havránok a späť

Chaty v okolí Liptovskej Mary - akými sú aj Víkendové chalupy, pretínajú cyklotrasu vedúcu okolo Liptovskej Mary.

Táto cyklotrasa patrí medzi tie menej obtiažné. Vedie po spevnených cestách. Je vhodná pre rodiny s deťmi aj pre jazdu s cyklovozíkom. Pokiaľ sa chcete vyhnúť hlavnému ťahu na Liptovský Mikuláš, alebo si chcete cyklotrasu ešte viac zjednodušiť, do Liptovského Trnovca sa môžte z Havránku vrátiť po tej istej trase.

Trasa vedie z Liptovského Trnovca - smer Liptovká Sielnica. Za Hliníkom vedie odbočka doľava k obci Bobrovník. Už z diaľky vidno zatopenú vežu kostolíka na Liptovskej Mare. V lete sa tu môžte okúpať a občerstviť.
Krátka prechádzka na kopec nad Liptovskou Marou do Archeokanzenu Havránok vám poskytne krásny výhľad na Liptovskú Maru, Západné Tatry a Nízke Tatry.

Po tej istej trase sa môžte vrátiť späť na chatu v Liptovskom Trnovci. Pokiaľ si chcete výlet predĺžiť, pokračujte okolo Liptovskej Mary popri priehradnom múre do obce Vlašky. Následne odbočíte vľavo a prejdete popod priehradný múr do obce Vlachy. Po napojení sa na hlavnú cestu môžte pokračovať do Liptovského Mikuláša a odtiaľ okolo aquaparku Tatralandia späť do chaty v Liptovskom Trnovci, kde na vás bude čakať zaslúžený oddych.

Cyklovýlet Víkendové chalupy v Liptovskom Trnovci - okolo obce Bobrovec

Cyklotrasu začíname od víkendovej chalupy v Liptovskom Trnovci. Vyberieme sa smer Liptovské Behárovce. Na konci obce Liptovský Trnovec sa po pravej strane pri poľnohospodárskych budovách napojíme na poľnú cestu vedúcu do Liptovských Behároviec.
Odtiaľ sa po hlavnej ceste dostaneme cez Pavlovú Ves do Bobrovca.
Od Bobrovskej Vápenice pokračujeme do kopca po modrej. Pri chate Ďumbier sa napojíme vľavo na staršiu lesnú asfaltovú cestu. Táto cesta vedie popod horu až do obce Liptovské Matiašovce. Po cca jednom kilometri od závory si môžte za poľovníckou chatou oddýchnuť pri vodopáde. Pri klesaní sa dostaneme na ypsilonové rázcestie. Vpravo by sme sa dostali do Liptovských Matiašoviec, my sa však vyberieme vľavo. Po krátkom stúpaní na vrchole opúšťame les. Odmenou nám je krásny výhľad na Liptovskú Maru. Po asfaltovom zjazde sa napojíme na vedľajšiu cestu, ktorá vedie späť do Liptovského Trnovca.